JEWeell Home | About Project

Виховання дитячого захоплення до навчання

Цей документ також доступний для читання і скачування в версії ПДФ файлу

Виховання любові дитини до навчання починається з довіри. Як unschoolers, ми довіряємо нашим дітям знати, коли вони готові вчитися і те, що вони зацікавлені в навчанні. Ми довіряємо їм знати, як іти про навчання. Батьки часто приймають цю точку зору навчання протягом перших двох років життя дитини, коли він вчиться стояти, ходити, говорити і виконувати багато інших важливі і складні речі, з невеликою допомогою від кого. Ніхто не турбує, що дитина буде занадто ліниві, що відмовляються від співпраці, або невмотивоване, щоб дізнатися ці речі, це просто передбачається, що кожна дитина народжується, охочих дізнатися, що він повинен знати для того, щоб зрозуміти і прийняти участь в довколишньому світі . Ці одно-та двох-річний експерти вчать нас кілька принципів навчання:

Діти за природою своєю цікаві і мають вбудований бажання дізнатися з перших рук про світ навколо них.

Джон Холт у своїй книзі, як діти вчаться, описує природний стиль навчання дітей молодшого віку:

"Дитина цікаво. Він хоче, щоб розібратися в речах, дізнатися, як працюють речі, отримати компетенцію і контроль над собою і навколишнім його середовищем, і робити те, що він може бачити інші люди роблять. Він є відкритим, сприйнятливим, і експериментальним. він не просто спостерігати за світом навколо нього. він не закрив себе від дивного, складного світу навколо нього, але смак його, доторкається до нього, він hefts, вигини його, розбиває його. Щоб дізнатися, як працює реальність, він працює на ній. він сміливий. він не боїться робити помилки. і він пацієнт. він може терпіти надзвичайно багато невизначеності, розгубленості, невігластва, і невідомість .... Школа не місце, яке дає багато часу, або можливість, або за винагороду, для такого роду мислення та навчання "1.

Діти краще знають, як йти про навчатися чомусь.

Якщо залишити в спокої, діти інстинктивно знають, який метод краще для них. Турбота і спостережливість батьків скоро дізнаєтеся, що це безпечно і доцільно довіряти цьому знання. Такі батьки говорять своєю дитиною: «О, це цікаво! Ви навчитися повзати по сходах особою назад!" Вони не кажуть: "Це неправильний шлях". Perceptive батьки знають, що існує багато різних способів дізнатися щось, і вони довіряють своїм дітям знати, які способи краще для них.

Дітям необхідно рясне кількість тихий час, щоб подумати.

Як зазначив Джон Холт в Навчи власний, «Діти, які добре фантазувати краще, як на пізнання світу і на навчання, щоб впоратися з його сюрпризів і розчарувань. Це не важко зрозуміти, чому це має бути так. Крім фантазії у нас є спосіб випробувати ситуації, щоб отримати деяке відчуття, що вони можуть бути, як, або, як ми могли б почувати себе в них, без ризику занадто багато. Це також дає нам спосіб впоратися з поганим досвідом, дозволяючи нам грати і відтворювати їх в нашій свідомості, поки вони не втратили більшу частину своєї влади хворіти, або поки ми не можемо змусити їх вийти таким чином, щоб залишити нас почуття менш переміг і нерозумно "2.

Але фантазія вимагає часу, а час є найбільш перебувають під загрозою зникнення товару в наше життя. Повністю запланованих шкільних занять і позакласних заходів залишити трохи часу для дітей, щоб мріяти, думати, придумувати вирішення проблем, справлятися зі стресовими досвідом, або просто виконувати універсальну необхідність самотність і усамітнення.

Діти не бояться зізнатися, невігластво і робити помилки.

Коли Холт запросили малюків грати на віолончелі, вони охоче намагаються зробити так, школярів та дорослих неминуче знижуватися.

Unschooling дітей, вільної від залякування громадськості збентеження і відсутність знаків, зберігають свою відкритість для нових досліджень. Діти вчаться ставити питання, а не відповідати на них. Малюки задають багато питань, і так роблять школярі - приблизно до третього ступеня. До того часу багато з них дізналися сумний факт: що в школі, він може бути більш важливим для самозахисту, щоб приховати своє незнання предмета, чим більше дізнатися про нього, незалежно від цікавості.

Діти радіти внутрішні цінності, що вони вивчають.

Існує не потрібно, щоб мотивувати дітей за рахунок використання зовнішніх нагород, таких як високі оцінки або зірок, які пропонують дитині, що сама діяльність повинна бути важко чи неприємно, в іншому випадку, навіщо це нагорода, яка не має нічого спільного з справі, пропонується? Мудрий батько говорить: "Я думаю, що ви будете насолоджуватися цій книзі", а не "Якщо ви читаєте цю книгу, ви отримаєте печиво".

Діти найкраще вчаться близько ладити з іншими людьми через взаємодію з тими, всіх віків.

Ні батьки розповідають своїм дитям ", Ви можете тільки провести час з тими дітьми, чиї дні народження потрапляють протягом шести місяців свої власні. Ось ще два-річного грати."

Джон Тейлор Гатто, штат Нью-Йорк Учитель року, стверджує: «Це абсурдно і анти-життя, щоб бути частиною системи, яка змушує вас сидіти в ув'язненні з людьми точно так само віку та соціального становища. Ця система ефективно знижує вас від величезного розмаїття життя і синергії різних, більш того, це скорочує вас від вашого власного минулого і майбутнього .... "3

Дитина вчиться найкраще про світ через безпосередній досвід.

Жоден батько не скаже їй малюка, "Скажемо, що гусениця вниз і повернутися до своєї книги про гусеницях". Unschoolers дізнатися безпосередньо про світ. Наш син описує Unschooling як «навчання на практиці замість того, щоб вчити». Як не дивно, саме розповсюджене заперечення про те, що Unschooling дітей "позбавляється реального світу".

Діти потребують і заслуговують достатньо часу зі своєю сім'єю.

Gatto попереджає нас: «Між навчання і телебачення, весь час діти були з'їдає. Це те, що знищив американську родину". 4 Багато unschoolers відчуваю, що сім'я згуртованість, мабуть, саме значуще благо досвід. Так само, як я побачив його перший крок і почув його перше слово, я маю честь і привілей спільного світ мого сина і думок. За ці роки, я виявив, більше від нього про життя, навчанні, і любов, ніж з будь-якого іншого джерела. Тема, здається, ми навчання більше всього є природа самого навчання. Я іноді задаюся питанням, хто навчається більше в Unschooling сім'ї, батьків або дітей!

Стрес заважає навчанню.

Ейнштейн писав: "Це дуже серйозна помилка думати, що задоволення бачити і пошуку можуть сприяти засоби примусу". 5 Після одного-річний падає, навчаючись ходити, ми говоримо: "Хороша спроба! Ви будете ловити на скоро! " Ні турботливий батько скаже: «Кожна дитина вашого віку повинні йти. Вам краще ходити в п'ятницю!"

Більшість батьків розуміють, як важко для своїх дітей, щоб дізнатися щось, коли вони кинулися, погрожували, або дано поганих оцінок. Джон Холт попередив, що "ми думаємо, що погано, і навіть сприймають погано, або взагалі не, коли ми хвилюємося або боїться ... коли ми, щоб діти боялися, ми не припиняйте вчитися мертвим у своїй композиції" 6.

У той час як немовлята і малюки вчать нас багато принципів навчання, шкіл прийняли абсолютно інших принципах, у зв'язку з труднощами, пов'язаними в навчанні великого числа того ж віку в обов'язковому налаштування. Структура школи (обов'язково відвідуваності, шкільних обраної теми і книги, і постійні перевірки ходу дитини) припускає, що діти не є природними учнів, але повинні бути змушені вчитися на зусилля інших.

Природні учні не потребують такої структурі. Успіх самостійного навчання (unschoolers регулярно перевершують своїх ровесників навчених Про заходи щодо академічної успішності, соціалізація, впевненості і самооцінки) наводить на думку, що структуровані підходи інгібують як навчання і розвиток особистості. Тому що Unschooling наступним принципам природного навчання, діти зберігають цікавість, ентузіазм і любов до навчання, що кожна дитина має при народженні.

Unschooling, як Холт пише, що це питання віри. "Ця віра є те, що за своєю природою люди вчаться тварини птахи літають;. Риби плавають; людей думати і вчитися Таким чином, нам не потрібно, щоб мотивувати дітей на навчання у викрадачів, підкуп, залякування або ми не повинні тримати вибору готелю .. на їх уми, щоб переконатися, що вони вчать, що ми повинні зробити, -., і все, що нам потрібно зробити, - це дати дітям стільки допомоги та керівництва, оскільки вони потребують і просять, слухають з повагою, коли вони відчувають, що говорити, а потім отримати з шляху. Ми можемо довіряти їм, щоб зробити все інше. "7

Holt, John. How Children Learn (New York: Perseus Books Group, 1995), p. 287.

Holt, John. Teach Your Own (New York: Perseus Books Group, 2003), p. 128.

Gatto, John. Dumbing Us Down (Gabriola Island, BC: New Society Publishers), p. 24

Ibid., p.26.

Einstein, Albert. Autobiographical NotesOpen Court Publishing Company, 1991, p. 17.

Holt. How Children Learn, op. cit., p. xv.

Ibid., p. 293.

Jan Hunt, M.Sc

Reprinted with permission from the Natural Child Project. Jan Hunt is the author of The Natural Child: Parenting from the Heart , the children's book A Gift for Baby, and the co-editor of the new book The Unschooling Unmanual. Jan offers telephone and email counseling on attachment parenting and unschooling. To request counseling, order her books, or for other information, visit her website at www.naturalchild.org.

Переведено з http://www.naturalchild.org/jan_hunt/unschooling.html

На головну

JEWeell

Technical support by @ReuN

Contact Form | Privacy policy | Cookie policy